50 młodych twarzy, wiele wyzwań i Jezus w centrum zainteresowania. Tak można by podsumować pierwsze spotkanie grupy młodzieży ze Śląska. Od piątku do niedzieli 14go października byliśmy świadkami narodzin nowej wspólnoty. Trzydniowe rekolekcje były okazją do bliższego spotkania się i podzielenia wiarą. Czas został wypełniony przez konferencje, wspólną modlitwę i zwyczajne dzielenie się tym, co każdy z uczestników przywiózł w swoim sercu.

Tematem spotkania było Przebudzenie Mocy. Wszystkie elementy planu dnia były zaproszeniem do obudzenia na nowo indywidualnego charyzmatu, danego nam przez Ducha Świętego. Spotkanie zainaugurowała Eucharystia, podczas której o. Tadeusz Biela TDŚ mówił o tym, że podobnie jak apostołom 2000 lat temu tak i każdemu z nas Jezus obiecuję „Moc z wysoka” (Łk 24,49), czyli obiecanego Ducha Świętego, który uzdalnia nas do podjęcia nawet tych najbardziej wymagających wyzwań w naszego życia. Mocnym wydarzeniem była prezentacja Urszuli i Pawła Loose, na temat ludzkich temperamentów i możliwości ich rozwoju. Przebudzenie mocy było też okazją do rozpoczęcia formacji stanowej dla kobiet i mężczyzn. Chwile spędzone w męskim i kobiecym gronie pokazywały, że każdy spotyka się z wieloma problemami, które potrzebuje poruszyć w gronie doświadczającym tych samych wyzwań. Tematy najtrudniejsze wylądowały w anonimowej skrzynce pytań, która stworzyła przestrzeń do poszerzenia wiedzy w sprawach najbardziej nurtujących.

Oczywiście w trakcie pobytu w Pogórzu nie zabrakło czasu na wspólny sport. Równie porywające były warsztaty z Zumby prowadzone przez uczestniczki rekolekcji. Chociaż te trzy dni uczestnicy mają za sobą, to już z utęsknieniem czekają na ponowne spotkanie w kolejnym miesiącu.