Oaza Ducha Świętego to młodzieżowa grupa modlitewna, która powstała w 2011 roku. Pomimo, że nie istnieje ona zbyt długo, to przez różne nasze spotkania przewinęło się już kilkaset osób! Pomysłodawcami stworzenia takiej młodzieżowej grupy, która spotykałaby się kilka razy w roku na weekendowych zjazdach pełnych wszystkiego co piękne – od świetnej zabawy, śpiewu, tańców po skupienie, modlitwę, konferencje i Eucharystię byli bracia z Towarzystwa Ducha Świętego. Trzeba przyznać, że pomysł mieli niezły. Jadąc na swoje pierwsze spotkanie każdy z nas pewnie czuł to samo – niepewność, wątpliwości, ale też pewien entuzjazm i oczekiwanie przygody. Mój sceptycyzm (nie miałem doświadczenia takich katolickich imprez) prysł bardzo szybko, już po kilku godzinach przekonałem się, że nie jest ani nudno ani sztywno i o dziwo było dużo młodych, wesołych i otwartych osób. Mit szarego, obciachowego kółka modlitewnego został błyskawicznie obalony. Nie tylko nie wstydzę się zapraszać kolejnych znajomych, którzy nie zawsze mają wiele wspólnego z Bogiem, ale coraz mniej muszę namawiać, bo wielu z nich namawiać już nie trzeba.

     Jako grupa mamy za sobą 13 dużych oficjalnych spotkań. Pierwsze odbyło się w dniach 4-6 lutego 2011, a ostatnie dotychczas 31 maja – 2 czerwca 2013 roku w nadmorskich Barzowicach. Dodam, że najbliższe już bardzo niedługo, bo w dniach 22-26 lipca w Gdańsku – Letnicy.  Oprócz weekendowych spotkań jako wspólnota Oazy Ducha Świętego uczestniczyliśmy w ogólnopolskich i ogólnoświatowych wydarzeniach zorganizowanych dla młodzieży. Pierwszym z nich było Spotkanie Młodych w Lednicy na które zjeżdża młodzież nie tylko z Polski, ale i z Europy. Kolejnym wielkim przedsięwzięciem były XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Było to niesamowite wydarzenie, które przeżyliśmy we wspólnocie ludźmi w swoim wieku i oczywiście wielkim następcą bł. Jana Pawła II papieżem Benedyktem XVI. Do Madrytu jechaliśmy wspólnie z Orłami – czyli polonią mieszkającą w Niemczech, która również tworzy wspólnotę modlitewną młodych. Ich grupa spotyka się już od 13 lat i wielu z nich pozakładało własne rodziny czy też wybrało inną drogę swojego powołania. Oaza, można powiedzieć, to taka młodsza siostra Orłów, chociaż mamy nadzieję, że szybko przerośnie starszą. Jesteśmy w szczególny sposób związani także z młodzieżą diecezji kamieniecko – podolskiej z Ukrainy – a zwłaszcza młodzieżą współpracującą z Domem Obrony Życia w niewielkiej Pisarówce. Połączył nas wspólny charyzmat troski o każde życie ludzkie, czy to ledwie poczęte, czy to mające się ku wieczności.

     Ta króciutka historia naszej grupy miała zachęcić właśnie Ciebie do wzięcia udziału w naszym najbliższym spotkaniu! Nie przejmuj się. że może jeszcze nikogo tam nie znasz. Myślisz, że ja znałem wszystkich, jak jechałem pierwszy raz? Najlepiej weź jeszcze kogoś ze sobą i kontaktuj się z nami. Będzie nam bardzo miło powitać Cię w naszej wspólnocie, daj sobie szansę i przekonaj się, że może być fajnie. Jeśli masz kilkanaście czy dwadzieścia parę lat, trochę czasu, chęci przygody, nawiązania nowych znajomości, pogłębienia wiary, poznania Boga i spędzenia czasu w niecodzienny sposób nie wahaj się. ZAPRASZAMY!

Więcej informacji pod adresem – oazads@gmail com. gwidon.ods@gmx.de.

Paweł Loose, Urszula Szymańska