Oaza Ducha Świętego?

     Oaza Ducha Świętego to młodzieżowa grupa modlitewna, która powstała ponad dwa lata temu. Pomimo, że nie istnieje ona zbyt długo, to przez różne nasze spotkania przewinęło się już kilkaset osób! Pomysłodawcami stworzenia takiej młodzieżowej grupy, która spotykałaby się kilka razy w roku na weekendowych zjazdach pełnych wszystkiego co piękne - od świetnej zabawy, śpiewu, tańców po skupienie, modlitwę, konferencje i Eucharystię byli bracia z Towarzystwa Ducha Świętego. Trzeba przyznać, że pomysł mieli niezły. Jadąc na swoje pierwsze spotkanie każdy z nas pewnie czuł to samo - niepewność, wątpliwości, ale też pewien entuzjazm i oczekiwanie przygody. Mój sceptycyzm (nie miałem doświadczenia takich katolickich imprez) prysł bardzo szybko, już po kilku godzinach przekonałem się, że nie jest ani nudno ani sztywno i o dziwo było dużo młodych, wesołych i otwartych osób. Mit szarego, obciachowego kółka modlitewnego został błyskawicznie obalony. Nie tylko nie wstydzę się zapraszać kolejnych znajomych, którzy nie zawsze mają wiele wspólnego z Bogiem, ale coraz mniej muszę namawiać, bo wielu z nich namawiać już nie trzeba.

     Jako grupa mamy za sobą 13 dużych oficjalnych spotkań. Pierwsze odbyło się w dniach 4-6 lutego 2011, a ostatnie dotychczas 31 maja - 2 czerwca 2013 roku w nadmorskich Barzowicach. Dodam, że najbliższe już bardzo niedługo, bo w dniach 22-26 lipca w Gdańsku - Letnicy.  Oprócz weekendowych spotkań jako wspólnota Oazy Ducha Świętego uczestniczyliśmy w ogólnopolskich i ogólnoświatowych wydarzeniach zorganizowanych dla młodzieży. Pierwszym z nich było Spotkanie Młodych w Lednicy na które zjeżdża młodzież nie tylko z Polski, ale i z Europy. Kolejnym wielkim przedsięwzięciem były XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Było to niesamowite wydarzenie, które przeżyliśmy we wspólnocie ludźmi w swoim wieku i oczywiście wielkim następcą bł. Jana Pawła II papieżem Benedyktem XVI. Do Madrytu jechaliśmy wspólnie z Orłami - czyli polonią mieszkającą w Niemczech, która również tworzy wspólnotę modlitewną młodych. Ich grupa spotyka się już od 13 lat i wielu z nich pozakładało własne rodziny czy też wybrało inną drogę swojego powołania. Oaza, można powiedzieć, to taka młodsza siostra Orłów, chociaż mamy nadzieję, że szybko przerośnie starszą. Jesteśmy w szczególny sposób związani także z młodzieżą diecezji kamieniecko - podolskiej z Ukrainy - a zwłaszcza młodzieżą współpracującą z Domem Obrony Życia w niewielkiej Pisarówce. Połączył nas wspólny charyzmat troski o każde życie ludzkie, czy to ledwie poczęte, czy to mające się ku wieczności. 

     Ta króciutka historia naszej grupy miała zachęcić właśnie Ciebie do wzięcia udziału w naszym najbliższym spotkaniu! Nie przejmuj się. że może jeszcze nikogo tam nie znasz. Myślisz, że ja znałem wszystkich, jak jechałem pierwszy raz? Najlepiej weź jeszcze kogoś ze sobą i kontaktuj się z nami. Będzie nam bardzo miło powitać Cię w naszej wspólnocie, daj sobie szansę i przekonaj się, że może być fajnie. Jeśli masz kilkanaście czy dwadzieścia parę lat, trochę czasu, chęci przygody, nawiązania nowych znajomości, pogłębienia wiary, poznania Boga i spędzenia czasu w niecodzienny sposób nie wahaj się. ZAPRASZAMY!

Więcej informacji pod adresem - oazads@gmail com. gwidon.ods@gmx.de.

Nasze kolejne spotkanie w Wielu w Domu Rekolekcyjno Formacyjnym Towarzystwa Ducha Świętego, w scenerii pięknych kaszubskich lasów i jezior odbędzie się w dniach 22-24 maja br.  Zapisy pod adresem: zapisy.oazads@gmail.com. Do zobaczenia, z Panem Bogiem!

Paweł Loose, Urszula Szymańska