Możesz pomóc

Nazwa elementu Potrzebne fundusze Już mamy
Tabernakulum 10 000,- zł 10 000,- zł
Ołtarz 12 000,- zł 3 500,- zł
Ambona 5 000,- zł 1 000,- zł
Witraż 7 000,- zł 4 096,60,- zł
Sedilia 3 000,- zł 0,- zł

Kaplica seminaryjna

Pan Bóg pobłogosławił nam dając możliwość posiadania własnego seminarium duchownego w Dąbrowie pod Krakowem. Obecnie w ofiarowanym nam obiekcie trwa intensywny remont. Dużo pracy wykonaliśmy sami. Szukamy jeszcze środków które pozwolą nam wykonać tabernakulum, ołtarz, ambonę, witraż i sedilia. Lichymy na Twoją pomoc.

Nazwa elementu Potrzebne fundusze Już mamy
Organy elektr. 26 300,- zł 0,- zł
Witraż 7 000,- zł 0,- zł
Ławki 3-os. (x12) 12 000,- zł 0,- zł
Posadzka gressowa 9 000,- zł 8 000,- zł
Nagłośnienie 4 000,- zł 0,- zł
Oświetlenie 4 000,- zł 0,- zł

Kaplica seminaryjna

Pan Bóg pobłogosławił nam dając możliwość posiadania własnego seminarium duchownego w Dąbrowie pod Krakowem. Obecnie w ofiarowanym nam obiekcie trwa intensywny remont. Dużo pracy wykonaliśmy sami. Szukamy jeszcze środków które pozwolą nam wykonać zakupić organy elektroniczne oraz witraż w tylnej części kaplicy. Lichymy na Twoją pomoc.

Nowe Seminarium - historia początków

Na ubiegłoroczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego przygotowałam do „Niedzieli Małopolskiej” tekst przedstawiający obie gałęzie Zakonu Ducha Świętego obecne w Krakowie. Zdziwiło mnie więc, kiedy dwa miesiące temu z naszą redakcją w Krakowie skontaktował się ks. Filip Badurski z kościoła Mariackiego, pytając o ten artykuł. Ks. Filip, zaprzyjaźniony z duchakami, przyszedł do redakcji i opowiedział nam co wydarzyło się po tej publikacji.

- Tekst w „Niedzieli” przeczytał pewien pan, który już od dawna nosił się z zamiarem przepisania swojego domu na Kościół – mówił z entuzjazmem ks. Filip. - Ów człowiek znalazł telefon o. Wiesława na stronie internetowej duchaków (gwidon.pl) i zadzwonił do niego w tej sprawie. Spotkali się, podjęto decyzję o stworzeniu w tym miejscu domu zakonnego i Seminarium Duchownego Towarzystwa Ducha Świętego. Dziś w Dąbrowie k. Niepołomic praca wre, dom, który p. Jacek Kościółek podarował Zakonowi, jest remontowany, nabiera również kształtów przyszła kaplica.... więcej